MENÜ

Petek Temizliği

 

  

  İstanbul için kısa bir süreliğine petek temziliği 

200 TL

0 216 442 6 424

 

Her  sene  kış  ayına girmeden  önce kombi bakımı ve temizliği yapılması gereken bir işlemdir. Kombi bakımı  ve  petek temizliği bağlantılı olduğu için son derece önemlidir. Şöyle ki; zamanla peteklerin iç yüzeylerinde kireç. çamur, korozyon artıkları birikeceği için, kombilerde ısınma problemleri de beraberinde gelecektir. Bunun içinde, özel makine ve kimyasallarla temizlenmesi gerekmektedir. Bu aşamada akıllara peteklerin kirlenmesini nasıl anlayacağız? Sorusu gelebilir. Kısaca anlatacak olursak: Musluklarınızdan akan su çok az ya da  hiç  gelmiyorsa! Isınma problemleri ile çok sık karşılaşıyorsanız! Kombi temizliğiişleminin vakti geldi demektir. Bunun haricinde kombiniz ses çıkarıyorsa, peteklerinizin  alt ya da üst kısımları ısınmıyorsa bakım ve temizlik işlemi için konusunda uzman firmalarla bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Yakıt tasarrufu sağlamak, çok daha iyi şartlarda ısınma ihtiyacınızı karşılamanız için gerekliliktir. Bu işlem ertelendiği taktirde ısı problemleri yaşamanız olası bir durumdur. Bu sebepten her yıl düzenli aralıklarla temizlik yaptırılmalıdır.

Oluşan kirlilikler neticesinde kombiniz çok fazla zarara uğrar.  Örneğin kombiniz hiç çalışmayabilir, ya da  petek temizliği yapılmadığıtakdirde ileride çok daha masraflı arızaya yol açabilir. Kombi hakkında bilinmesi gerekenler: Burada en önemli nokta  peteklerin çalışması için kış konumuna getirilmesi gerekmektedir. Ayarın 40 dereceden az olmasına dikkat edilmelidir. Su basıncı düşük olduğu zaman peteklerden hiçbir zaman yeterli verim alınamaz. Kombilerin ısınıp ısınmadığına 15-20 dakika içerisinde karar verilir. Bu zaman zarfından sonra  eğer  ısınmıyorsa, bir takım problemler yaşıyorsunuz demektir En sağlıklı yöntem profesyonel kişilerden yardım almak olacaktır. Ekipman ve kimyasallar aracılığı ile yapılan bakım sayesinde etkili sonuçlar alırsınız, petekler içerisinde oluşmuş çamurlaşmanın yok olması sağlanmış olur. Isınma problemleri yaşamamak için çok iyi firma araştırması yapmalı, kurumsal, tecrübeli güvenilir teknik donanıma sahip personel kadrosu olan firmalara kombinizi teslim etmelisiniz.

Isınma  problemlerinin en büyük nedeni tıkalı petek kanalları ile alakalıdır. Özel makineler ve kimyasallar ile petek temizleme işlemi yapılmaktadır. Günümüz ekonomisinde tasarruf önemli bir yer tutmakta… Durum böyle olunca da kış aylarında rahat ısınmak ve herhangi bir problem yaşamamak için kombi temizliği ve bakımı son derece önemlidir. Eskiden temizlik çok daha zor yöntemlerle yapılırken; örneğin peteklerin sökülüp banyolara götürülmesi, tekrar aynı yere monte edilmesi çok zaman alırdı. Artıkgünümüzde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde olduğu yerde yapılmaktadır.Kendi imkânlarınızdâhilindeyaptığımız temizlik ile daha çok balçık ve kireçlenme birikmesi olacaktır. Bu da ileride zamanında yaptırmadığımız temizliğin ağır fatura bedeli olarak size dönecektir. Unutulmaması gereken! Temizlik işleminin detaylı bir şekilde yapılması, konusunda deneyimli kişiler tarafından gerçekleşmektedir. Ancak makine sistemiile yapıldığı zaman sorun yaşanmadığı için düzenli aralıklarla bakım ve temizlik işi yaptırılmalıdır. Sağlıklı ve konforlu bir kış geçirmek istiyorsanız, kombi bakımınızı yaptırmayı unutmayın!

 

 

Hizmet Talebi Oluştur