MENÜ

Tesisat Bakım İşleri

Güvenli doğalgaz kullanımı için 5 maddede kışa hazırlık:

1.    Tesisat bakımınızı düzenli yaptırınız.

Tesisatlarınızın yıllık bakımını, kış öncesinde mutlaka yaptırınız. Bu bakımı, sadece “Doğalgaz Sertifikalı Firma”lara yaptırmanız gerektiğini unutmayınız. İGDAŞ tarafından düzenli kontrolleri yapılan bu yetkili firmaları, tabelalarında göreceğiniz “Doğalgaz Sertifikalı Firma Logosu” ile kolayca fark edebilirsiniz.

2.    İGDAŞ onayı olmayan tesisat kullanmayınız.

Tesisatlarınıza İGDAŞ’ın bilgisi dışında müdahale etmeyiniz. Hane içinde yaptırmak istediğiniz her türlü doğalgaz tesisatı değişikliği için yetkilendirilmiş bir firma ile çalışınız ve yeni projenin mutlaka İGDAŞ’tan onaylı olmasına dikkat ediniz. İGDAŞ onaylı projede, yetkisiz usta ve firmalara yaptırdığınız en küçük bir değişikliğin bile sizin ve çevrenizdekilerin hayatını tehlikeye attığını ve suç olduğunu unutmayınız.

3.    Baca bakımınızı düzenli yaptırınız.

Bacalarınızı, kışa girmeden yılda bir kez “İtfaiye Yetkili Baca Firmaları”na temizletiniz. Periyodik olarak yaptıracağınız baca temizliğinin güvenliğin yanı sıra yüzde 15 ile 30 oranlarında yakıt tasarrufu sağladığını da unutmayınız.

4.    Menfezleri her zaman açık tutunuz.

Bacalı cihazların bulunduğu mekânlarda, yanmanın ihtiyaç duyduğu oksijen girişini sağlamak için mutlaka havalandırma menfezi bulunması gerekir. Menfezlerin her ne sebepten dolayı olursa olsun iptal edilmemesi veya işlevsiz hale getirilmemesi ( Kapatılmaması ) hayati önem taşır.

5.    Bacalı cihaz bulunan alanda kesinlikle uyumayınız. 

Bacalı cihazların bulunduğu mekânların, doğalgaz açıldıktan sonra, kullanım amacı değiştirilmemelidir. Bacalı cihazların bulunduğu alanlar, yatılan ve uyunulan mekânlara dönüştürülmemelidir.

Hizmet Talebi Oluştur